Keck.a...Kristen...Lady_JaNuLá-Á....MichiThe sims 2 roční období

The sims 2 Roční období -info

8. srpna 2008 v 10:58 | Týna
Datadisk Roční období vypovídá jako většina datadisků svým názvem o novinkách, které přináší. Vaši simíci se už mohou plně vzdělávat na unverzitě, užívat si nočního života, podnikat, nebo vlastnit domácího mazlíčka. Čím dál tím víc se simí život podobá tomu skutečnému a nový datadisk přinášející roční období to ještě potvrdil. Stejně jako lidé, mohou simíci chytnout různé nemoce anebo dokonce zemřít, pokud se nebudou oblékat vhodně vzhledem z ročnímu období. Pokud si simík vyjde v plavkách do sněhu, může umrznout. (V tom případě mu může přispěchat na pomoc jiný simík a rozmrazit ho fénem). Počasí je často promělivé, což se nemusí líbit vaší zahrádce. Na ní totiž můžete začít pěstovat zeleninu, pěstovat ovocné stromy, nebo lovit ryby ve vašem rybníčku. Díky těmto potravinám jsou zde nová jídla a nápoje. Nápoje můžete vyrobit v odšťavňovači, který naplníte zeleninou a ovocem z vaší zahrádky, nebo si můžete udělat horkou čokoládu. Co se týče jídla, zde jsem velmi ocenila možnost odkládání zbytků do ledničky. Zde se vám nezkazí a vydrží tak dlouho, dokud je zase nevyndáte a nespotřebujete.

Po spuštění hry si jistě všimnete jedné novinky - je zde nové sousedství Květloluky. Je to klasické sousedství se svým vlastním příběhem. Obyvatelé čekají, jaký jim zvolíte osud.

Volba rocniho obdobi Snad první novinka, se kterou se při prohlídce datadisku setkáte, je Volba ročního období. Zde si nastavíte, jak půjde roční období za sebou. Můžete začít zimou a potom může následovat podzim. Nebo můžete mít zimu, zimu, léto, zimu. To záleží na vás. Pokud to nebudete měnit, roční období půjdou za sebou jako ve skutečnosti (krom Květloluk, kde jsou roční období nastavena jinak). Další zajímavostí je, že nejen váš domek s rodinkou bude mít měnící se počasí, ale celé sousedství bude mít závěje sněhu, opadávající stromy, romantické jaro nebo slunné léto. Samozřejmě zde budou nové předměty pro vyzdobení sousedství.

Každé období bude trvat 5-6 dnů. Na speciálním ukazateli, který se přidá k ovládacímu panelu simíka, uvidíte, kolik dní ještě zbývá do dalšího období a jaké bude následovat.

Aby jste veděli, jak se simík momentálně cití, je zde ukazatel teploty. Je přímo před portrétem vašeho simíka. Pokud je zelený, je vše v pořádku. Ale pokud je červený, vašemu simíkovi je teplo a pokud je modrý, tak je vašemu simíkovi zima. Aby simík mohl chodit i v zimě ven a nebyla mu zima, je zde nová kategorie oblečení. Do toho se simík obleče, když se mu venku zdá zima. Přibyl zde také nový předmět - věšák. Kliknutím na něj můžete vašeho simíka převléct do venkovního oblečení.

Další novinkou je nastavování účesu ke každému typu oblečení zvlášť. Má-li vaše simka copy u každodenního oblečení, na spaní jí můžete nechat rozpuštěné vlasy a k venkovnímu oblečení jí můžete nastavit čepici.

Chytani motylu Jaro je začátkem všeho živého - zvířátka vylézají ze svých zimních úkrytů, rozkvétají rostlinky a postupně se otepluje a nejinak tomu bude i simíků. Jelikož v tomto období často prší, bude se dařit květinám a rostlinkám ve vaší zahrádce. Jesliže máte hravé simíky, mohou ve dne třeba chytat motýly a v noci světlušky, se kterými mohou doma svítit (motýli i světlušky se dají chytat na jaře, v létě a někdy i na podzim). Ty si potom odnesou ve sklenici a nějaký stůl nebo pult, kde se na ně budou moct dívat. Až je to přestane bavit, mohou je pustit zase na svobodu.

Někteří simové si budou hrát v kalužinách, což bylo doposud známe pouze u mazlíčků, valejících se v loužičkách. Pozor, aby nenachladli! S deštěm jsou také spojeny bouřky. Jestliže bude bouřka, dbejte na to, aby sim nebyl moc dlouho venku. Blesk totiž může uhodit třeba do stromu, který může vzplát a simík může uhořet.

Nova skluzavka V létě váš sim určitě využije možnost koupání. Jsou zde proto nové možnosti stavby bazénu. Nyní si můžete postavit bazén, který bude mít kulaté rohy a stěny můžete obarvovat tapetami. Pro zkrášlení si můžete pořídit hezkou skluzavku (podobná té z The Sims Vacation). Také je zde zlepšená grafika vody, která se nyní vlní a jsou zde vidět odrazy okolí. I ve vodě přibyly nové možnosti - simík může plavat na zádech nebo si hrát na Marca Pola. Pokud váš simík není vodní typ, možná se bude raději opalovat nebo hrát vodní koulovanou s přáteli. Pozor, aby na sluníčku nebyl moc dlouho, mohl by se spálit.

Sklizeni listi Podzim je typický svojí barevností. Pokud máte na zahrádce stromy (jiné než ovocné), tak na podzim zbarví své listí, které později odpadne na zem. Ovšem, co s ním? Váš simík ho může shrabat hráběmi a poté dát na kompost nebo zapálit. Jestliže vašemu simíkovi chybí zábava, může si v listí trochu pohrát. Podzim je také ideální období pro sklízení jablek, rajčat, okurek a fazolí.

Zimni radovanky Zima je asi nejočekávanější období, neboť náznak zimy v sims ještě nebyl. Nyní zde opravdu padá sníh a vaši simíci nechávají stopy ve sněhu. Simíkům přibyla nová zábava - například dělání andělíčků do sněhu, stavění sněhuláka nebo hraní pořádné koulované. Pokud máte šikovné simíky, můžete je naučit jezdit na bruslích. Na ledu mohou dělat piruety, vyskočit nebo se točit se simíkem. Chcete-li si umístit ledovou plochu doma, kupte si velký pozemek. Ledová plocha je téměř stejně velká, jako jeden menší dům. Jestliže bude hodně mrznout, může vám zamrznout jezírko, avšak bazén nikoliv. Jak říkají tvůrci - je vytápěný. A v tomto ročním období se také projeví nové zvířátko - tučňák. Ano, nemůžete se divit, když vám vejde do domu tučňák - můžete se s ním pomazlit, nebo ho odehnat. A pokud máte doma mazlíčka, může mít rád sníh natolik, že ho bude jíst.

Nyní jsme si probrali veškerá roční období, proto je také potřeba zmínit se o počasí. Pokud simíky zajímá jak ten den bude, stačí si zapnout televizi, kde je nový kanál o počasí. A jestliže se to vašemu simíkovi nebude líbit, může si za 7000 aspiračních bodíků koupit přístroj, kterým může počasí měnit. Ale pozor, aby měl minimálně zlatou aspiraci, jinak může mít místo krásného slunného počasí bouřku nebo vánici.

Zahradniceni Zahradničení: Na zahradě můžete pěstovat zeleninu nebo ovoce. Pokud se rozhodnete pro zeleninu, ve stavebním módu si zvolte záhonek a vytvořte jej dle svéhu gusta. Ten si potom pohnojte kompostem (pokud máte) nebo chemickým hnojivem (stojí 10 sm.). Poté zde nasázejte nějaké rostlinky - než získáte lepší odznaky, můžete sázet pouze rajčata. O rostlinku se musíte starat, když na ni najedete myší, zobrazí se vám ukazatel. Na něm je smajlík (zelený - nejlepší, červený - nejhorší, šedý - mrtvý) a popisek (Prospívající, Zdravá, Strádající, Mrtvá). Stav vaší rostlinky můžete měnit zaléváním (Voda) a plením (Ošetřit). Pokud už máte zlatý talentový odznak, můžete s rostlinami Hovořit. Tím se hned zlepší stav rostlinky a nemusí být ani zalitá, ani ošetřená. Čím je na tom rostlinka lépe, tím lepší plody vám dá. Pokud je na tom špatně, může vám uhynout a vy ji potom můžete dát do kompostu.

Totéž platí i pro ovocné stromy. Máte na výběr ze tří (Rajská jabloň, Rajský citrónovník, Rajský pomerančovník), z nichž každý stojí 1200 sm.

Aby jste měli hnojivo zdarma, kupte si kompostér. Sem můžete dávat uhynulé rostlinky i květiny, staré noviny, odpadky i spadané listí. V kompostéru se vám vytvoří vhodný kompost, kterým můžete zdarma pohnojit záhonek.

Chemicke osetrovani stromu Na vaše rostlinky se mohou uchýlit škůdci, což je pro danou rostlinu nepříjemné a snižuje její "náladu". Škůdců se můžete sbavit chemicky (pokud si ale nedáte pozor, z vašeho simíka se stane simorost) nebo si do blízkosti dáte berušky. Pro zeleninu je také dobré postavit skleník - chrání jak proti škůdcům, tak proti výkyvům počasí. Skleník lze dokonce zamknout, takže vám tam nebudou chodit zvířata ani cizí simíci.

Při sklizni si můžete rostlinky schovat do inventáře a později je dát do ledničky a vyrábět si z nich jídlo nebo do odšťavňovače a vyrábět si nápoje nebo je rovnou prodat. Čím lépe je na tom rostlinka, tím výhodněji prodáte její plody.

Pokud si chcete práci usnadnit, objednejte si zahradníka. Ten vám rostlinky zaleje a ošetří, ovšem nesklidí.

Simik zasazen bleskem Jesliže se váš simík chce pěstováním život a docházejí mu peníze, měl by se stát členem zahradnického klubu. Jednoduše zvedněte telefon, vyberte Služby - Zahradnický klub. Za chvíli přijde jejich zástupce a vy zažádáte o členství. Přijde k vám komise, která vám zhodnotí zahrádku (hodnotí i obyčejné stromy a květiny, ne pouze ovocné stromy a záhonky zeleniny!). Pokud vás přijmou, dostanete slevu na všechny sazeničky a máte možnost si nechat kdykoli posoudit zahradu. Tak můžete získat peníze, anebo, pokud budou s vaší zahrádkou opravdu spokojeni, Studnu přání. Pokud budete mít štěstí, studna vám může dát lásku, peníze nebo přátele.

Nyní se podíváme podrobněji na sazeničky. Nejdříve je napsán potřebný odznak, poté druh sazeničky a nakonec cena. Cena v závorce je pro členy zahradnického klubu.
bez odznaku: rajčata 8 sm. (6 sm.)
bronzový odznak: jahody, okurky 12 sm. (9 sm.)
stříbrný odznak: paprika, fazole 16 sm. (12 sm.); lilek 20 sm. (15 sm.)
zlatý odznak: žádné nové sazeničky, pouze schopnost Hovořit
Talentove odznaky

Uspesny rybolov Rybaření: Krom zahradničení může být velkým koníčkem pro vašeho sima i rybaření. Rybařit můžete na obecním pozemku nebo doma. Stačí si opatřit malý rybníček a hurá na ryby. Podle vašich dovedností budete moci používat různé návnady a čím lepší budete mít návnady, tím rychleji budete lovit ryby. Zpočátku totiž budete chytat pouze starou botu, kterou můžete prodat, odložit nebo si z ní udělat šťávu, což se moc nedoporučuje, neboť simík se potom zblázní. Ryby můžete, stejně jako zeleninu a ovoce, spotřebovat doma nebo je prodat. Pokud chcete tvýšit jejich cenu, tak je před prodejem můžete opéct. Můžete chytit tyto druhy ryb: Duhový pstruh, Obří duhový pstruh, Sumec, Obří sumec, Okoun a Obří okoun.

Jestliže se je rozhodnete spotřebovat doma (lednička - Naplnit), můžete si připravit některá z nových jídel. Nově zde například bude Nadívaný duhový pstruh, okoun se zeleninou a smažený sumec.

Návnady vašeho simíka nic nestojí. I při rybaření získáváte odznaky a čím lepší máte, tím lepší můžete používat návnady. Zde je jejich přehled:
bez odznaku: Housenka
bronzový odznak: Květlolučská střevle
stříbrný odznak: Rohlíková kulička
zlatý odznak: Rotační třpytka
Talentove odznaky

Simorost Pokud váš simík bude velmi zaujat zahradničením, avšak nevyvaruje se chemických postřiků, může se z něho stát simorost. Tito lidé jsou zelení, podobně jako lidé z Podivína. Připomínají rostliny - mají místo vlasů květinu a jsou oblečení v listí. Jejich potřeby se změnily na tři základní Sluneční světlo, Voda a Láska. Plnění těchto potřeb je jednoduché. Pokud simorostu chybí sluneční světlo, stačí jít ven anebo si domů pořídit solární panely. Pokud chybí Voda, stačí se napít, vykoupat nebo si pohrát v kalužině. A pokud chybí Láska, tak si simorost potřebuje s někým popovídat (se simíkem nebo s rostlinkou). Simorosti mají pouze tři životní fáze: batole, dospělý a starý. Pokud se chtějí rozmnožit, je to velmi jednoduché. Klikněte na simorostku a vyberte Vypěstovat simorostíka. Vaše simorostka zatočí hlavou a už tu máte malého simorostíka!

Krom všeho výše zmíněného v tomto datadisku přibyly nové předměty, hlavně pro pěstování zeleniny, ale také zahradní nábytek, nové nápoje, jídla i práce (Hudba, Práva, Dobrodruh, Žurnalistika a Počítačové hry).

Přeji příjemnou zábavu při hraní datadisku!
Zdroj:esims.eu
 
 

Reklama