Keck.a...Kristen...Lady_JaNuLá-Á....MichiThe sims 2 šťastnou cestu

The sims 2 Šťastnou cestu - info

8. srpna 2008 v 10:54 | Týna
Nová oblast Doposud se tvůrci zaměřovali na studium nebo na vydělávání peněz, nyní dali simíkovi šanci si odpočinout od té dřiny v práci a věčného studia. Tentokrát je zde nově dovolená a to pořádná. Nejedná se o žádné dva nebo tři dny v týdnu, ale až o celý týden! Už v předchozím datadisku (Roční období) nás na dovolenou mírně připravili, neboť jak jinak by se simík mohl lépe opálit než ve slunném létě? Poněkud mne mrzelo, že nepřibylo nic pro zimní radovánky, ale v tomto směru bylo zajisté myšleno na ty, kdo si ještě nepořídili datadisk Roční období.

Pokud se váš simík rozhodne odjet na dovolenou, může bydlet v ubytovnách nebo hotelích, ovšem majetní simíci jistě uvítají, že si mohou zakoupit prázdninový dům. Pokud si simík chce zakoupit nový dům, klikněte na telefon - Reality - Koupit prázdinový dům. Simík zaplatí příslušnou částku a dostane kopii kupní smlouvy. Po koupi domu (a v případě ubytování v hotelu) simík klikne na telefon - Dovolená - Zarezervovat dovolenou. Vybere počet simíků (od toho se odvíjí cena letenky), počet dnů a nocí a také, kdy simíci dovolenou chtějí - nyní, zítra, ve středu atd. Zaplatí se cena za letenku, zatímco peníze za ubytování se platí po ukončení ubytování. Nyní pro mne přišlo velké zklamání: Děti ani mazlíčci na dovolenou nesmí a je třeba objednat opatrovatelku a chůvu na dobu, co budete pryč.

Co se týče cíle vaší dovolené, můžete si vybrat ze tří oblastí: Trojjazersko, Ostrov Twikkii a Vesnice Takemizu. Každá z těchto oblastí tvoří jakési samostatné sousedství, které se dá upravovat.

Zříceniny Moji simíci se prvně vydali na Ostrov Twikkii, neboť mi tato přímořská oblast přišla nejatraktivnější. Vybrala jsem si hotel u moře a hned po příjezdu byli mí simíci vyzváni k zarezervování pokoje. Klikla jsem tedy na jedny z dveří, dala rezervovat a poté jsem se u recepce ubytovala. Ostatní pokoje se nyní pro mé simíky uzamknuly, nelze používat žádné z jejich zařízení - ubytovali se zde jiní simíci. Po dobu pobytu na dovolené se tento hotel chová jako jejich dům. Můžete lze ukládat a pokud se vydáte na okolní pozemky, zpět se dostanete, zavoláte-li taxi (nebo půjdete pěšky) a zvolíte volbu Domů. Pokud chcete ukončit pobyt v tomto hotelu, klikněte na recepci a zvolte Odhlásit, ovšem musíte tak učinit do poledne, nebo vám bude naúčtována částka i za další den.

Zazitky z dovolene Váš simík si samozřejmě pamatuje zážitky ze své dovolené a v části Vzpomínky je nová část, kde se právě tyto zážitky zapisují. Je jich celkem 45 a je jen na vás, kolik z nich se vám podaří splnit. Mohou být pouze typické pro danou oblast (ochutnání typického jídla, naučit se místní tanec...) nebo neutrální (kopání pokladu, objevení tajného pozemku...). Čím více má váš simík těchto zážitků, tím lepší je z něj cestovatel.

Ostrov Twikkii Nyní už k samotnému ostrovu, jehož hlavní prioritou je samozřejmě moře a pláže. V moři se dá plavat (chová se stejně jako bazén) nebo lze pouze pozorovat vlny. Na pláži se můžete opalovat (váš simík se pečlivě natře opalovacím krémem) a po chvíli může opravdu chytit onu "bronzovou barvičku". Po nějakém čase simík opět vybledne do své původní barvy pleti. Na pláži můžete také zkusit hledat mušle a kdekoli jinde, kde není pláž můžete kopat poklad (i v jiných oblastech). Pokud je váš simík šikovný, nalezne poklad nebo starodávnou mapu, popřípadě kost nebo kámen. Pokud nemá štěstí, narazí na podzemní vodu.

Oblast s dovolenou má prostory s ubytováním a také turistické atrakce. U každého pozemku (krom domů) je Průvodce. Toho se můžete zeptat na informace o ostrově nebo jet na výlet. Výlety probíhají tak, že simík zaplatí, nastoupí do auta a odjede, mezitím co vy sledujete prázdný pozemek. Poté se zde objeví nějaká příhoda a vy musíte rozhodnout za simíka. Pokud je to dobře, může váš simík získat nějaký bod dovednosti, pokud špatně, může ho zastihnout roj včel. Stejné informace, jaké vám poskytne Průvodce, se dozvíte od kuchaře a v případě, že jste ubytováni, tak také přes telefon z vašeho pokoje.

Pozemek Zlatá pláž Co se týče turistických atrakcí, jsou pro každou oblast různé a každá z oblastí obsahuje skrytý pozemek, který se vám ukáže, naleznete-li mapu (např. kopáním pokladu). Pro Twikkii jsou typické pláže, kde můžete nakupovat suvenýry, naučit se Ohňový tanec, navštívit horké léčivé prameny, zříceniny a další. Dále je zde pozemek Zlatá pláž. V této oblasti ztroskotal pirát a jeho loď zde doposud je. Vy ji můžete podrobně prozkoumat, vztyčit pirátskou vlajku nebo si hrát na piráty. Nezapomeňte ovšem, že duch zesnulého kapitána zde stále bloudí, proto choďte na loď raději ve dne.

Výlety: Loď se skleněným dnem (cena: 100 simleonů na osobu), Let vrtulníkem (200 sm.) a Parasailing (300 sm.)
Skrytý pozemek (Tajmená chatrč): Zde žije tajemný šaman, varují vás vesničané. Vy zde naleznete čarodějnici Harl, které se porouchaly všechny elektrické spotřebiče. Pokud jí je opravíte, tak vám věnuje dárek.

Po příjezdu domů můžete využít 3 z 6 výhod (například úspěch v práci, rychlejší přibývání dovedností, optimismus apod.). Zjistíte, že za dobu, co byl váš simík pryč, vůbec nezestárnul.

Trojjazersko Jako druhou oblast jsem navštívila Trojjazersko. Je to typická horská oblast, kde se hojně loví ryby. Zde váš simík může soutěžit v tom, jak dlouho se udrží na kládě ve vodě, trefí-li se do terče hodem sekyrkou nebo co si vyvěští četbou z letokruhů. Opět je zde typické jídlo, horké prameny, masáže (ty se váš simík může naučit), tanec odzemek, sauny, suvenýry a mnohé další. Specialitou této oblasti je spaní ve stanu. Tak můžete učinit na pozemku Tábořiště medvědí stopa. Výhodou je, že tento způsob nocování je zdarma!

Výlety: Plavení dřeva (100 sm.), Pozorování ptáků (200 sm.) a Přírodní stezska (300 sm.)
Skrytý pozemek (Skryté doupě): Na tomto pozemku nenaleznete nikoho jiného než samotného Yettiho. Není tak moc nebezpečný, jak se o něm traduje.

Vesnice Takemizu Poslední oblastí je Vesnice Takemizu. Tentokrát se váš simík vydal do oblasti Japonska - tajemství bonsají, meditací a legend. Celá oblast je speciálně upravená (jedná se hlavně o střechy), místní lidé používají speciální gesto (úklonu), kterou vás také naučí (prostě si s nimi začněte povídat a oni vám sami úklonu nabídnou). Můžete si zde vyzkoušet (nebo se naučit) akupresurní masáž, dát si čaj, relaxovat v horkých pramenech, vyhrát ve hře madžong nebo zkusit upravit zahradu podle pravidel Zenu. U ní také můžete meditovat.

Výlety: Historické památky (100 sm.), Plavba po řece (200 sm.) a Bambusový prales (300 sm.)
Skrytý pozemek (Šedá pagoda): Zde žije Moudrý stařec, se kterým si můžete zacvičit Taj-či. Po nějaké době vám sdělí Dračí legendu, kterou můžete sdělovat dál.
 
 

Reklama